Szanowni Doradcy,

Uprzejmie zapraszam Państwa do udziału w szkoleniowym spotkaniu Sieci Współpracy i Samokształcenia Doradców Zawodowych Powiatu Wejherowskiego, które odbędzie się dnia 25 stycznia 2024 roku w godzinach 11.00 – 14.00, w siedzibie Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie.

Ze względów organizacyjnych, Członków Wejherowskiej Sieci Doradców oraz doradców zawodowych zainteresowanych udziałem w szkoleniu Sieci uprzejmie proszę o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do godziny 14.00 dnia 23 stycznia 2023 roku.
 
Pełna treść inofmracji na teamt spotkania dostępna jest do pobrania w załącznoym pliku [KLIK]
 
 
 
 
Dyrektor Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie ogłasza nabór na stanowisko pracy - Psycholog. 

Dokumenty:

1. Ogłoszenie nabór na stanowisko [pobierz]        
 
 

Zapraszamy na drugie spotkanie sieci nauczycieli współorganizujących proces kształcenia ze szkół podstawowych.

Dnia 23.01.2024 r o godzinie 8:30 odbędzie się spotkanie

z nauczycielami drugiego etapu edukacyjnego, natomiast dnia 26.01.2024 r o godzinie 8:30 – z nauczycielami pierwszego etapu edukacyjnego.

Spotkanie odbędzie się w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wejherowie. Tematem spotkania będzie Rola i zadania nauczyciela współorganizującego proces kształcenia.

Z poważaniem

Adrianna Janor i Aleksandra Wojciechowska

REKRUTACJA UZUPEŁNIJJĄCA W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM –
WYKAZ WOLNYCH MIEJSC W SZKOŁACH PONADPODSTAWOWYVH NA ROK SZKOLNY 2023-2024
 
Wykaz wolnych miejsc w powiecie wejherowskim
 

 

Informacja o wolnych miejscach w szkołach ponadpodstawowych w powiecie wejherowskim  jest dostępna pod linkiem: [KLIK-LINK]

Informacja o wolnych miejscach w szkołach ponadpodstawowych we wszystkich powiatach województwa pomorskiego na rok szkolny 2023/2024

Informacja o wolnych miejscach w szkołach ponadpodstawowych w województwie pomorskim  jest dostępna pod linkiem: [KLIK-LINK]

 

INFORMACJA

Informujemy, że  w dniach od 31 lipca do 25 sierpnia 2023 r. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Rumi, jest nieczynna z powodu planowanej przerwy urlopowej.

W nagłych sprawach, prosimy o kontakt z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Wejherowie,

ul. Ofiar Piaśnicy 22, 84-200 Wejherowo.

Numer telefonu: tel. 58 77 08 540

Za związane z tym utrudnienia przepraszamy.

Zaproszenie na spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Doradców Edukacyjno-Zawodowych Powiatu Wejherowskiego w dniu 21 czerwca 2023 roku.
 
Uprzejmie zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu Wejherowskiej Sieci Współpracy i Samokształcenia Doradców Edukacyjno-Zawodowych, które odbędzie się dnia 21 czerwca 2023 roku w godzinach 10.30 - 13.00, w siedzibie Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie.
 
Cel Naszego Spotkania:
 
Przybliżenie uczestnikom spotkania wybranych zapisów Zintegrowanej Strategii Umiejętości 2030 w kontekście doradztwa zawodowego oraz możliwości skorzystania ze wsparcia specjalistycznego dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – projekt OWIT.
 
 
Ramowa agenda spotkania Naszej Sieci: [pobierz]
W dniach od 10 maja 2023 r. do 12 lipca 2023 r. na terenie Powiatu Wejherowskiego odbędzie się kwalifikacja wojskowa, organizowana przez Starostę Wejherowskiego na podstawie art. 57 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca 2022 roku o obronie Ojczyzny.

Powiatowa Komisja Lekarska Kwalifikacji Wojskowej w Wejherowie w 2023 roku funkcjonować będzie w budynku Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Wejherowie, przy ul. Ofiar Piaśnicy 22
(tel. 58 770-85-78).

Natomiast dla wszystkich osób wzywanych właściwym do kontaktu pozostają siedziby i telefony urzędów miast i gmin właściwe zgodnie z zameldowaniem lub zamieszkaniem.
 

Zaproszenie na spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Doradców Edukacyjno-Zawodowych Powiatu Wejherowskiego z przedstawicielami Regionalnej Izby Przedsiębiorców „Norda-Biznes” w dniu 13 kwietnia 2023 roku.

 

 

W załączniku oficjalne zaproszenie: POBIERZ

PRZERWA URLOPOWA W POWIATOWYM ZESPOLE PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNYM W WEJHEROWIE

Informujemy, że w tym roku przerwa urlopowa pracowników PZPPP w Wejherowie przypada w terminach:

• 03-28.07.2023 r. – w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wejherowie,ul. Ofiar Piaśnicy 22,

• 31.07 – 25.08.2023 r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rumi,ul. Pomorska 3.

W okresie przerwy urlopowej wszyscy potrzebujący pilnego wsparcia psychologiczno - pedagogicznego otrzymają je w poradni dyżurującej.
Informacja dotycząca stypendium
 
W dniu 16.02.2023 r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wejherowie odbyło się posiedzenie komisji stypendialnej projektu „Zdolni z Pomorza – powiat wejherowski”. Komisja zebrała się w celu rozpatrzenia złożonych przez rodziców i pełnoletnich uczniów wniosków o stypendium.
 
Skład komisji:

1. Emilia Richert - przewodnicząca, przedstawiciel LCNK w Wejherowie
2. Agnieszka Bąkowska - przedstawiciel Starostwa powiatowego
3. Beata Cieślik - przedstawiciel LCNK w Wejherowie
4. Przemysław Rojewski - nauczyciel z dziedziny objętej wsparciem
 
Komisja przeanalizowała złożone wnioski (86) i postanowiła przyznać na rok szkolny 2022/2023 następujące stypendia:

I - dla 1 osoby w wysokości 1270 zł
II - dla 11 osób w wysokości 900 zł
III - dla 53 osób w wysokości 670 zł
IV - dla 21 osób w wysokości 520 zł
 
Stypendium w wysokości I (1270 zł) otrzymały osoby, które w przyjętych kryteriach otrzymały 15 pkt i więcej.
Stypendium w wysokości II (900 zł) otrzymały osoby, które w przyjętych kryteriach otrzymały od 10 do 14 pkt.
Stypendium w wysokości III (670 zł) otrzymały osoby, które w przyjętych kryteriach otrzymały od 5 do 9 pkt.
Stypendium w wysokości IV (520 zł) otrzymały osoby, które w przyjętych kryteriach otrzymały do 4 pkt.
 
Wypłata stypendium odbędzie się w dwóch transzach w ciągu roku szkolnego, po 50% całej kwoty. Pierwsza jest w trakcie realizacji, druga zostanie wypłacona pod koniec roku szkolnego.

UWAGA, przypominamy, że zgodnie z przyjętym regulaminem prawo do wypłaty drugiej transzy utracą osoby, które będą miały więcej niż dwie nieusprawiedliwione nieobecności na zajęciach z przedmiotu objętego wsparciem.
Decyzje o przyznanym stypendium są do odbioru w pokoju 104 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wejherowie (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00).