Aktualności – Zdolni z Pomorza

Bieżące informacje będziemy przekazywać na naszej stronie internetowej bądź na facebook -u:

 

*************

 ROK SZKOLNY 2017/2018

 

Wyjazd 18.11.2017 R.  – spotkanie akademickie

PJATK w Gdańsku

Opiekun: p. Izabela Muskała-Dłubek

Wyjazd kolejką SKM z Wejherowa Głównego o godz. 8.18. Osoby dosiadające się są proszone o zgłoszenie się do pierwszego przedziału (za maszynistą). Osoby zgłoszone: Hubert Niepomnik, Małgorzata Giedrowicz, Grzegorz Kupczyk. Uczestnikom zapewniamy bilety. 


 

W związku z wolnymi miejscami, przeprowadzamy dodatkową rekrutację do przedmiotów BIOLOGIA, CHEMIA, KOMPETENCJE SPOŁECZNE. Komplet dokumentów oraz projekty kwalifikacyjne należy dostarczyć do 27.10.2017 r. Dokumenty oraz informacje o projekcie kwalifikacyjnym są dostępne tutaj.

Osoby, które wcześniej złożyły wniosek o udział w rekrutacji, a nie przyniosły projektu kwalifikacyjnego – mogą zrobić to również do 27.10.2017 r.


 Zapraszamy na wykład dr hab. Bogusława Pranszke na temat ”Kobiety w naukach ścisłych”. Odbędzie się on 4 października (środa) 2017 r. o godz. 11:50  w Liceum nr 1 w Rumi.


  Spotkanie akademickie

 21.10.2017 r. godz. 9:00 (do ok. 15:00)

 Gdański Uniwersytet Medyczny, Wydział Farmaceutyczny

 Temat: „Potęga spektroskopii – czyli jak identyfikować i oznaczać leki i toksyny”. 

 

Więcej informacji na stronie: http://zdolnizpomorza.pomorskie.eu/Article/1091/eksperymentowac-kazdy-moze–na-gdanskim-uniwersytecie-medycznym

 

Osoby, które zapiszą się na spotkanie akademickie są proszone o przesłanie również do nas takiej informacji (w celu zorganizowania wyjazdu). Kontakt poprzez Facebooka lub mailowo: b.graczyk-zajac@poradnia-wejherowo.pl


  PROJEKTY KWALIFIKACYJNE  Z PRZEDMIOTÓW BIOLOGIA, CHEMIA I KOMPETENCJE SPOŁECZNE

Z uwagi na to, że termin oddawania projektów przypada na sobotę (23.09), można je również składać w naszym sekretariacie w poniedziałek 25.09.2017 r.


 Zgłoś swój udział w naukowej konferencji uczniowskiej, której tematem jest SZTUCZNA INTELIGENCJA

 

Konferencja odbędzie się 18 listopada 2017 r. na Politechnice Gdańskiej. Zapraszamy Was do wzięcia udziału. Zgłaszajcie swoje referaty, które chcielibyście zaprezentować podczas konferencji. Czas referatu – ok. 15 minut. Zgłoszenia należy przesyłać do 30 września wraz z abstraktem (streszczeniem referatu).

Szczegóły w linku: http://zdolnizpomorza.pomorskie.eu/Article/1047/zglos-swoj-udzial-w-naukowej-konferencji-uczniowskiej–ktorej-tematem-jest-sztuczna-inteligencja


Informacja dla uczniów starających się udział w programie Zdolni z Pomorza w ramach nowych przedmiotów: biologia, chemia, kompetencje społeczne

 

Przypominamy, że zbliża się termin przekazania rezultatów Waszej pracy nad projektami kwalifikacyjnymi – do 23 września. Prosimy dostarczać je do sekretariatu naszej Poradni  (Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Wejherowie, ul. Ofiar Piaśnicy 22) w formie:

– prezentacje multimedialne – na płycie CD

– plakaty, sprawozdania, plany wystąpień w formie wydruku.

 


Rok szkolny 2017/2018

W związku z zakończeniem rekrutacji do projektu Zdolni z Pomorza, poniżej zamieszczamy listę rankingową oraz skład poszczególnych grup. Lista rankingowa zawiera ogólne wyniki uczniów, którzy zakwalifikowali się do projektu oraz takich, którzy są na liście rezerwowej. O wyniki pozostałych uczniów można dowiadywać się osobiście w naszej Poradni. Uczniowie z listy rezerwowej będą włączani do projektu w miarę zwalniania się miejsc.

Lista rankingowa – poziom gimnazjalny i VII klasa szkoły podstawowej: pobierz

Lista rankingowa – poziom ponadgimnazjalny: pobierz

***

Lista rezerwowa – gimnazjum i VII klasa szkoły podstawowej: pobierz

Lista rezerwowa – poziom ponadgimnazjalny: pobierz

Aktualny skład poszczególnych grup:

(kliknij grupę aby pobrać dokument)

 

 

Więcej informacji o projekcie znajdziecie Państwo na stronie: www.zdolnizpomorza.pomorskie.eu