Warsztaty filmowe 24-28.06.19 r.

Dodane przez dnia Czerwiec 13, 2019 w Aktualności | 0 comments

Warsztaty filmowe 24-28.06.19 r.

Zapraszamy uczniów do udziału w projekcie edukacyjno – filmowym, którego celem jest zapoznanie uczestników z tajnikami realizacji filmowej. Młodzież będzie miała za zadanie napisanie scenariusza, zrealizowanie i zmontowanie etiudy – krótkiego filmu fabularnego na podstawie wymyślonego przez siebie tematu.

 

Warsztaty odbędą się w dniach 24.06.2019r. – 28.06.2019r., start w PPP w Wejherowie (godzinę podamy). Dysponujemy 10 miejscami. Decyduje kolejność zgłoszeń. ZGŁOSZENIE NALEŻY WYSŁAĆ E-MAILEM, na adres: b.graczyk-zajac@poradnia-wejherowo.pl

 

Program Projektu edukacyjno-filmowego KRÓTKA FABUŁA

Celem projektu jest zapoznanie uczestników tajnikami realizacji filmowej. Młodzież będzie miała zadanie napisanie scenariusza, zrealizowanie i zmontowanie etiudy krótkiego filmu fabularnego na postawie wymyślonego przez siebie tematu.

1 dzień:  Wprowadzenie do tematyki filmowej, ćwiczenia scenariuszowe, wspólne oglądanie przykładów krótkich fabuł, pierwsze pomysły – 5h

2 dzień: Praca nad scenariuszem, wybór ekipy filmowej – 5h

3 dzień: Scenariusz, przygotowanie planu filmowego, realizacja zdjęć filmowych – 5h

4 dzień: Realizacja zdjęć filmowych – 5h

5 dzień: Montaż, wspólne oglądanie spotu, ewaluacja – 5h

 

Tematyka filmu fabularnego będzie wynikiem burzy mózgów grupy filmowej. Do realizacji zostanie wybrany temat o największym potencjale scenariuszowym, atrakcyjności i realności wykonania. Młodzież wybierze odpowiednie miejsca do realizacji zdjęć oraz zadba o kostiumy i rekwizyty.

W zależności od indywidualnych predyspozycji zostanie wyłoniona ekipa filmowa: scenarzysta, reżyser, operator, dźwiękowiec, kierownik produkcji, montażysta i aktorzy. Każdy członek zespołu pełni inną, równie ważną rolę. Na tym etapie kierownicy produkcji są odpowiedzialni za ustalenie obiektów, w których realizowane będą zdjęcia, organizują rekwizyty i sprawdzają dostępność aktorów.

Przed realizacją zdjęć filmowych uczestnicy przejdą krótkie szkolenie jak posługiwać się sprzętem filmowym. Po zakończeniu zdjęć uczestnicy pod okiem profesjonalisty, z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania wybiorą udane duble filmowe, muzykę i dodadzą napisy. Zajęcia zakończą się wspólnym oglądaniem spotu i podsumowaniem wyniku pracy.