Wycieczka „Drezyną po Kaszubach” – Kolbudy 20.06.2018 r.

Dodane przez dnia Maj 29, 2018 w Aktualności | 0 comments

Wycieczka „Drezyną po Kaszubach” – Kolbudy 20.06.2018 r.

Zapraszamy wszystkich uczestników Projektu (uczniów szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) na atrakcyjną wycieczkę do Kolbud „Drezyną po Kaszubach”, która odbędzie się w dniu 20.06.2018 r. w godz. 8.30-17.00.

 Udział w wycieczce jest bezpłatny. Prosimy o zabranie prowiantu na drogę i odpowiedniego stroju. Obowiązkowy jest dobry nastrój :)

 Serdecznie zachęcamy do zgłaszania się: osobiście, mailowo na adres: b.graczyk-zajac@poradnia-wejherowo.pl    lub przez Facebooka.

 

Program wycieczki

8.30 Wyjazd z miejsca zbiórki

 9.30 Przyjazd do Kolbud

 9.40 Zabawa integracyjna na drezynach

Drezyny, mające zastosowanie przy pracach związanych z utrzymaniem torów, okazały się

doskonałym „narzędziem” zarówno integrującym grupę, jak i edukacyjnym. Uczestnicy zabawy będą mogli zapoznać się z budową i zasadą działania tego pojazdu, a także zobaczą praktyczne zastosowanie podstawowej maszyny prostej – dźwigni.

W trakcie podróży poznają zasady bezpieczeństwa obowiązujące w pobliżu torów i pojazdów

szynowych oraz na skrzyżowaniach z drogami. Na koniec wycieczki odbędzie się nawet egzamin na Prawo Jazdy na drezynę :)

Trasa przejazdu będzie wiodła wzdłuż szlaku obiektów hydrotechnicznych rzeki Raduni. Dlatego w przerwie koniecznie wejdziemy na jaz wodny przy elektrowni wodnej

i zwiedzimy Starą Papiernię – miejsce, w którym od drugiej połowy XIX w. wytwarzano papier.

Na koniec wycieczki, nawiązując do tematyki Projektu, sprawdzimy zdolności (matematyczno- fizyczne i inne) uczestników w krótkiej grze na orientację. Celem gry będzie nie tylko odnalezienie punktów zaznaczonych na mapie, ale również rozwiązanie/wykonanie zadania połączonego z tym punktem.

Głównym zadaniem uczestników będzie samodzielny (to znaczy przy użyciu własnych mięśni) przejazd drezynami do miejsca, w którym rozpalą ognisko i skonsumują kiełbaski. Na szczęście powrót będzie już z górki ☺

 17.00 Powrót autokarem do miejsca zbiórki

 Zapraszamy!